Haber

Kayseri Erciyes A.Ş. Çocuklara Özel Bisiklet ve Aktivite Parkı Tanıttı

Büyükşehir Belediyesi üyesi Kayseri Erciyes A.Ş. geleceğin bisikletçilerini yetiştirmek için özel olarak hazırladığı bisiklet ve aktivite parkını yeni döneminde çocukların hizmetine sunmuştur. Aktivite alanı yaz boyunca hizmet verecek.

Yaz sezonunda bisiklet, yürüyüş, tırmanış gibi tüm dağ ve doğa sporları için geniş imkanlar sunan Erciyes, her yıl yüzlerce amatör ve profesyonel bisikletçiyi de ağırlıyor. Türkiye’de ilk kez Erciyes Dağı’na kurulan ve tüm dağ bisikleti kullanıcıları için downhill, mtb gibi farklı zorluk derecelerinde parkurların bulunduğu Erciyes’te çocuklara özel bisiklet ve aktivite parkı oluşturuldu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. Tekir bölgesinde 2 bin 200 metre rakıma kurulan bisiklet ve oyun parkı, çocukların eğlenmesi, zihinsel ve fiziksel gelişimi ve uygun bir bisikletçi olarak yetişmesi için planlandı.

Yaklaşık bin metrekarelik bir alan üzerine kurulan ve etrafı sadık bir ortamla çevrili olan bisiklet parkı, çocukların doyasıya vakit geçirmesi için bir ortam sağlıyor.

1 Haziran itibarıyla başlayan ve 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veren Erciyes’te bisiklet eğitim alanı, 4-16 yaş arası çocukları kabul ediyor. Çocuklar parkta bulunan bisikletleri haftanın 7 günü ücretsiz olarak kullanabilecekleri gibi kendi bisikletlerini de getirip kullanabilirler. – KAYSERİ

duzici-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu